ENDE

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
ZŠ Řevnice

ZŠ Řevnice

Vyhledávání

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozšíření hřbitova a rekonstrukce smuteční síně

Odpovědný referent: Michal Kliner

Cílem projektu je doplnění hřbitovního areálu na Šiberném  o rozptylovou loučku a kolumbárium. Počítá se s novou úpravou prostoru před hlavním vchodem, v těsné blízkosti hřbitova vznikne také parkoviště. Novou podobu i vybavení by měla získat smuteční síň.

Informace o projektu a harmonogram

7.8. 2015 Rada města souhlasila s návrhem sociálně zdravotní komise zmodernizovat smuteční obřadní síň.

 6.12.2017  Radě města byla předložena analýza  úprav vrchu Šiberný v souvislosti s posouzením kapacity hřbitova a jeho možným budoucím rozšířením, uvažovaným zřízením odstavného parkoviště a úpravou komunikace 2. třídy,kterou       připravuje Středočeský kraj. Analýza byla zpracovaná městskou arch. D. Balejovou a zabývá také rekonstrukcí a vybavením smuteční síně, která je v neutěšeném stavu, i uvažovanou žádostí o dotaci na revitalizaci zeleně                               v areálu.

12/2017 Rada města zadala Ing. arch. Balejové zpracování studie dílčích úprav v lokalitě hřbitova a  Ing. arch. Čermákové dopracování studie rekonstrukce smuteční síně.

21.3.2017 Ing. arch. Balejová předala vypracovanou studii revitalizace okolí a úprav pietního místa na řevnickém hřbitově. Studie obsahuje: návrh koncepce úprav návrší kolem řevnického hřbitova, návrh koncepce rozšíření pietního prostoru a návrh koncepce detailů a staveb.

17.1.2018 Radě města byla předložena aktualizovaná studie rekonstrukce smuteční síně, kterou zpracovala Ing. arch. Čermáková (původní studie byla vypracována již v roce 2005). Studie řeší: vzlínající vlhkost, chybějící  odvod dešťové vody od budovy, nefunkční zajíždění rakve, chybějící prostor pro rozloučení nejbližších se zemřelým, hygienické zázemí, vhodné vybavení, vytápění i osvětlení.

30.5.2018  Studii rozšíření a úprav areálu městského hřbitova a studii rekonstrukce smuteční síně představily obě architektky Daria Balejová a Alice Čermáková přímo ve smuteční síni. 

2019 -2020  byl projekt rekonstrukce smuteční síně dle projektu Ing. arch. Čermákové realizován. 

Vytvořeno 7.6.2018 9:38:53 | přečteno 2136x | petra.karesova
 
 
load