Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyhláška 6/1996 - Městská policie


Obecně závazná vyhláška města Řevnice
č. 6/1996

o zřízení městské policie.

Na základě usnesení městského zastupitelstva v Řevnicích ze dne 9.12.1996 vydává městské zastupitelstvo úplné znění vyhlášky č.1/95 o Zřízení městské policie, podle § 37 odst. 1 písm. k zák. č. 367 / 90 Sb. o obcích, ve znění předpisů pozdějších.

MĚSTSKÁ POLICIE

I.

Povinnosti a oprávnění městské policie jsou určeny v plném rozsahu zákonem č. 553/91 Sb. o obecní policii ve znění předpisů pozdějších.


II.

Stejnokroj strážníka:
Letní:
černé kalhoty, světle modrá košile s krátkým nebo dlouhým rukávem, černá bunda do pasu, černé polobotky, černé ponožky, čepice černá brigadýrka, baret černý, kravata černá, čepice se štítkem (basseball), opasek černý kožený.

Zimní:
černé kalhoty oteplené, světle modrá košile s dlouhým rukávem, černý svetr do V, černé vojenské boty vysoké, černá šála, černý kulich, ponožky zimní tmavé, opasek černý kožený.

Pracovní oděv:

černá kombinéza, maskáčová souprava, reflexní vesta s nápisem MĚSTSKÁ POLICIE.

Strážník je povinen mít stejnokroj kompletní včetně čepice.
Při venkovní teplotě nad 31 stupňů nemusí nosit čepici.

III.

Označení strážníků městské policie je podle § 9, zák. ČNR č. 553 /91 Sb. o obecní policii a vyhl. MV č. 88 / 96 Sb.
Strážník je povinen při výkonu své pravomoci prokázat svou příslušnost k městské policii stejnokrojem s odznakem městské po¬licie, identifikačním číslem a názvem města. Odznak městské poli¬cie nosí strážník na pravé straně prsou a identifikační číslo pod odznakem městské policie. Mimo službu, neprokazuje li se strážník stejnokrojem, prokáže svoji příslušnost k městské policii služeb¬ním průkazem. Nášivka s názvem města se nosí na záloktí levého rukávu. Nápis Městská policie je umístěn na zádech.

Uvedeným způsobem jsou označeny letní i zimní bunda a černá kombinéza

IV.

Výzbroj strážníka:
Pistole, obušek, pouta, slzotvorné prostředky, služební pes, zastavovací terč, červená svítilna, technické prostředky k zabránění odjezdu vozidla.


V.

Zrušuje se původní znění článků II. až IV. vyhlášky č.1 /95 o zřízení městské policie ze dne 21. února 1995.

VI.

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 24. prosince 1996.

 


Jan Kadlec, starosta
Petr Kubásek, zástupce starosty

Vytvořeno 19.5.2016 22:47:31 | přečteno 146x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load