Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Svoz a likvidace odpadu "DOOR TO DOOR SYSTEM"

Proč je nutná změna svozu odpadů?  V současné době se SKO sváží v Řevnicích 1x týdně, plast 2x týdně a papír 2x týdně ze sběrných hnízd. Bio se sváží v průměru 3x týdně. Cenu likvidace za tunu na koncových zařízeních lze ovlivnit velmi omezeně a ze strany obcí vůbec. Co však lze zásadně ovlivnit je nastavení systému svozu a tím časovou náročnost obsluhy takového svozu v jednotlivých obcích. Dlouhodobě zavedený systém v našem městě trpí nedostatkem sběrných hnízd a tedy i kapacity nádob (nejsou k tomu vhodné pozemky) a tím dochází k nižší účinnosti třídění (viz provedený rozbor obsahu popelnic, který prokázal podíl více než 50 % biosložky a 25 % plastu a papíru) a také náročnou časovou a finanční obsluhou takového systému (sváží se ve větší frekvenci menší množství odpadu). Pro vhodné nastavení nového systému byl vypočítán objem nádob při stávajících frekvencích svozu a počtu nádob  (zde je potřeba poznamenat, že současný systém je také zatížen návozy firem a podnikatelů a návozy ze sousedních obcí). A dále je vypočítán objem door-to-door systému ve čtyřech variantách, jako nejoptimálnější byla zastupitelstvu doporučena radou města čtvrtá varianta  svozu SKO 1x za 14 dní, bio 1x za 14 dní a plast a papír 1x za 28 dní. Nejzásadnější položkou vedle nákladů na likvidaci svezeného odpadu za t je počet je cena  motohodin  strávených svozovými vozy  ve městě. Proto druhá tabulka propočítává dopad variant do hodinové a finanční náročnosti svozů a v každé je patrná značná úspora času a nákladů.  Zavedení nového systému tedy přinese nejen zlepšení třídění, menší objem směsného komunálního odpadu (nižší cena na likvidaci a přiblížení se k plnění zákonem stanovených podmínek množství odpadu na občana – snižuje se každým rokem a zákonný poplatek se zvyšuje) a také přinese nižší náklady na obsluhu svozu. 


ikona souboruVýsledek fyzické analýzy směsných komunálních odpadů ve městě Řevnice - dokument /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536869121 1107305727 33554432 0 415 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-469750017 -1040178053 9 0 511 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-ligatures:standardcontextual; mso-fareast-language:EN-US;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:10.0pt; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; mso-font-kerning:0pt; mso-ligatures:none;} @page WordSection1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.WordSection1 {page:WordSection1;}
ikona souboruTabulka porovnání počtu a kapacity nádob -tabulka 
ikona souboruProč město zavádí door-to-door systém - článek

Vytvořeno 3.7.2023 14:13:05 | přečteno 72x | petra.karesova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load