Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Změny v organizaci ukládání tříděného odpadu

1085

Postupně přemisťujeme kontejnery z prostranství za COOPem na nová místa, abychom občanům umožnili odkládat tříděný odpad v dochozí vzdálenosti. Celkový počet kontejnerů zůstane zachován. Mapku s vyznačenými místy kam lze ukládat tříděný odpad naleznete níže pod článkem. 

Hnízdo kontejnerů na tříděný odpad za obchodním domem COOP přerostlo v poslední době v neplánovaný sběrný dvůr bez možnosti zavedení otvírací doby a soustavné kontroly. Bylo tam sice vybudováno veřejné osvětlení, instalovány fotopasti, probíhají kontroly městské policie, ale stále narážíme na to, že díky snadnému přístupu a relativnímu ústraní sem načerno a ve velkém odkládají odpady občané ze sousedních obcí a také podnikatelé. Městu tak narůstají náklady na jejich odstranění a likvidaci.

Vytipovali jsme proto téměř dvacítku malých sběrných míst, kam bychom mohli umístit vždy jen několik barevných kontejnerů (především na plasty a papír, ve vhodných případech i na sklo). Rádi bychom řevnickým občanům přiblížili možnost odložit tříděný odpad v dochozí vzdálenosti od místa, kde bydlí, a zároveň znesnadnili odkládání odpadu na území našeho města obyvatelům okolních obcí při průjezdu Řevnicemi. V nejbližších týdnech  chceme postupně přemisťovat kontejnery z prostranství za Coopem na nová místa. Jejich mapka bude zveřejněna v RUCHu a na webu města. Celkový počet kontejnerů zůstane zachovaný.

Na vyčištěném prostranství za obchodním domem COOP nabídneme nová parkovací místa, kterých je v Řevnicích nedostatek. 

Stále také narážíme na to, že občané po Řevnicích vedle barevných kontejnerů odkládají různé nepotřebné věci z domácností, tzv. objemný odpad. Správné místo pro jeho uložení je na řevnickém sběrném dvoře v areálu EKOS (za hřbitovem, směrem na Halouny odbočit vlevo). Služba je do objemu 500 kg na rok a osobu s trvalým pobytem v Řevnicích poskytována zdarma.

Na sběrném dvoře je také možné zdarma odkládat bioodpad, starý textil nebo větší elektrické spotřebiče, které dosloužily: ledničky, pračky, počítače, televize a další.

Děkujeme všem, kteří se snaží pravidla pro odkládání odpadu dodržovat a prosíme o ukázněnost všechny, kteří tak z jakýchkoliv důvodů dosud nečinili. Náklady spojené s úklidem sběrných míst nakonec zaplatíme všichni. Navíc odklízení nevhodně odloženého odpadu neúměrně časově zatěžuje pracovníky technických služeb, jejichž nasazení pak chybí jinde.

Mapka sběrných míst - zde 

Vytvořeno 5.2.2018 16:07:50 | přečteno 1919x | petra.karesova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load