Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zákal na vodovodní síti - Řevnice, 7.8.2023

V souvislosti s odstávkou části řevnického vodovodu došlo bohužel v pondělí 7.8.2023 k zakalení některých vodovodních řadů. Zákal je způsoben uvolněním lokálních sedimentů z potrubí (oxidy železa a manganu) a promísením zbytkového množství vzduchu s vodou. Po odpuštění zakalené vody je dodávaní voda pitná.

Zákalem souvisejícím s opravou vodovodu byly postiženy nejen ulice, jež byly dotčeny samotnou odstávkou dodávané vody, kde byly odběratelé na tuto situaci předem upozorněni, ale bohužel i především střední část města, tj. ulice 28. října, Berounská, nám. Krále Jiřího z Poděbrad, Nádražní, Opletalova, Palackého náměstí, Pod Lipami a Pražská, kde zákal souvisel s vynucenou změnou prodění vody ve starých potrubích.

Naši pracovníci již během samotné odstávky a po ní opakovaně provedli odkalení vodovodu tak, aby odstranili zákal z veřejného vodovodu. Poslední kontrolní odkalení bylo provedeno ještě následují den v ranních hodinách, přičemž poslední zbytkový zákal se objevil již jen na Palackého náměstí.

Pro úplné odkalení jednotlivých přípojek je nutné provést odpuštění vody z vnitřních rozvodů jednotlivých odběrných míst. V případě, pokud bylo nutné provést odpuštění většího množství vody, je možné kontaktovat naše provozní pracovníky (702 041 428), kteří případně pomohou s dokončením odkalení a vytvoří záznam, na základě kterého bude při dalším vyúčtování odpočteno množství vody použité při odpouštění.

S omluvou za způsobené komplikace a poděkováním za pochopení DBVDVytvořeno 8.8.2023 11:38:06 | přečteno 252x | petra.karesova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load