Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Významné ocenění

Prestižní ocenění  Architekt obci roku 2022 bylo uděleno na slavnostním večeru dne 21.9.2022 naší městské architektce Darie Balejové a městu Řevnice. Ocenění uděluje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí, Česká komora architektů, Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR a časopis Moderní obec.  Z vybrané finálové dvojice České Budějovice a Řevnice se porota nakonec  přiklonila k našemu městu a ocenila dlouholetou spolupráci samosprávy s architektem  při rozvoji svěřeného území  a zejména při úpravách  veřejných prostranství. Porota ocenila, že i menší obec  může mít svého městského architekta, který svou prací přispěje  ke zvýšení architektonické a estetické kvality obytného prostředí sídla. Podle poroty příklady řešení ze Řevnic  ukazují civilní přístup ke svěřeným úkolům, který odpovídá velikosti sídla, problematice  území a citu pro dané prostředí.  Dalším kladem je i potřebná propagace oboru a osvěta v místním tisku, spolupráce s veřejností, s dětmi ze základní školy v území  i se studenty vysokých škol. Ocenění bylo uděleno nejen za dlouhodobý přínos architekta  pro rozvoj sídla, ale zejména za samotné  rozhodnutí samosprávy ustanovit osobu architekta jako garanta a konzultanta  rozvoje území , který překlenuje více volebních období a zaručuje kontinuitu při rozhodování a podobě území.


architektonická obec 2022 obr, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 22.9.2022 11:40:50 | přečteno 1370x | petra.karesova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load