Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výskyt divokých prasat v lokalitě za Vodou

divočák

Město Řevnice iniciovalo kontrolní šetření na základě stížnosti občanů na výskyt divokých prasat v této lokalitě za Vodou. Šetření organizoval odbor životního prostředí z Černošic za účasti zástupců města a příslušného mysliveckého spolku.

Na místě bylo zjištěn a konstatován výskyt divokých prasat, poškození parcel a plotů, dále byla konstatována nemožnost odlovu divokých prasat v intravilánu obce ani použití jiného způsobu jejich vytlačení (např. naháňkou). K výskytu a migraci divokých prasat přispívá zejména množství zarostlých pozemků a parcel, jejich nekvalitní oplocení a v neposlední řadě též ukládání rostlinného odpadu ze zahrad, které vytváří bohatý zdroj potravy pro divoká prasata.

Odbor životního prostředí vyzve soukromé vlastníky zarostlých pozemků v lokalitě Za Vodou k jejich vyčištění od porostů a jejich lepšího oplocení. Cílem je snížit možnost úkrytů (pozemků porostlých křovinami) pro divoká prasata v místě.

V této souvislosti v týdnu od 13.3.2023 začne čištění městských pozemků v bývalé pískovně od náletových porostů a keřů. Součástí bude i pálení vyřezaného porostu v místě. Práce potrvají cca 7–10 dnů.

20230302 102554, obrázek se otevře v novém okně 20230302 102225, obrázek se otevře v novém okně 20230302 102044, obrázek se otevře v novém okněVytvořeno 7.3.2023 10:39:30 | přečteno 343x | petra.karesova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load