Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Prohlášení k zápisům do prvních tříd Základní školy Řevnice, Školní 600, 252 30

Znak města

S ohledem na informace, které se aktuálně šíří mezi rodičovskou veřejností vydáváme toto společné prohlášení:
V ZŠ Řevnice se, v souladu s platnými právními předpisy, uskutečnil 7. 4. 2022 zápis do prvních tříd, jehož náhradní termín je vypsán na 21. 4. 2022. Do těchto termínů zápisu jsou přihlášeni pouze žadatelé s trvalým pobytem v ČR a jejich přijímání se řídí platnými právními předpisy a Směrnicí ředitele školy vydanou dne 22. 2. 2022 pod č.j. ZŠŘev/Ře/2022/31 „Kritéria přijetí do 1. ročníku pro školní rok 2022/2023“, jejíž znění je k dispozici na webových stránkách školy.

Pro přijímání cizinců je na základě zákona Lex Ukrajina školství (zákon č. 67/2022 Sb.) stanoven institut „zvláštního zápisu“ s termínem uskutečnění v době od 1. 6. do 15. 7. 2022. Přesný termín tohoto zápisu zatím nebyl ředitelem školy určen. Správní řízení o přijetí ke vzdělávání se tedy uskuteční až po takto proběhlém „zvláštním zápisu“ a počet případně přijatých žáků bude stanoven do počtu určeného mimořádným navýšením kapacity školy a bude se týkat pouze žáků - cizinců.

Případné navyšování kapacity školy v souladu se zákonem Lex Ukrajina školství je v tuto chvíli platné pouze na dobu platnosti tohoto zákona (do 31. 3. 2023), podléhá zkrácenému schvalovacímu procesu a je možné jej uskutečnit pouze v případě, že škola má skutečné kapacitní možnosti pro přijetí žáků.

V případě, že v souvislosti s probíhajícím zápisem a přijímáním žáků máte nějaké dotazy, neváhejte kontaktovat vedení ZŠ Řevnice.

V Řevnicích 8. 4. 2022

 Ing. Tomáš Smrčka v.r.  Mgr. Tomáš Řezníček v.r.

 starosta města Řevnice  ředitel ZŠ ŘevniceVytvořeno 8.4.2022 11:40:30 | přečteno 918x | petra.karesova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load