Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Poděkování radních města Řevnice a aktuální informace související s pobytem uprchlíků z Ukrajiny

vlajka ukrajina

V současné době je v Řevnicích již ubytováno podle městu dostupných informaci přes 80 obyvatel Ukrajiny v bytových jednotkách, domech či ubytovacích kapacitách a dalších 40 ukrajinských obyvatel  je v kempu za vodou. Platí, že většina z nich jsou děti a ženy. V případě, ze jste tak ještě neudělali a ubytováváte ukrajinské uprchlíky, prosím tuto informaci zašlete na starosta@revnice.CZ. Údaje jsou potřebné pro plánování předškolních a  školních aktivit a další potřebnou pomoc, nabídce pracovního uplatnění apod.  Velmi děkujeme všem, kteří jste pomohli s ubytováním. Město iniciovalo kurzy češtiny, kterých se aktuálně účastní 27 dětí a 36 dospělých. Děkujeme Základní škole za prostory i paní učitelky!  Děkujeme základní umělecké škole a všem dobrovolníkům za organizaci materiální sbírky i informační aktivitu (web, plakáty apod.). Aby mohly ukrajinské maminky do zaměstnání, vytváříme dětskou skupinu, která by měla fungovat již příští týden a je určena pro děti od 3 do 6 let. Skupina by měla fungovat díky podpoře Sport clubu v prostorech tenisové klubovny Za vodou. Skupinu povedou dvě ukrajinské maminky. Snažíme s i začleňovat Ukrajince do míst potřebných v Řevnicích a blízkém okolí.  Inkluze školních dětí do tříd bude záviset na rozhodnutí ministerstva školství o překročení  kapacit škol. 
Jsme hrdí na spontánní pomoc našich spoluobčanů válečným uprchlíkům z Ukrajiny, která  je projevem lidskosti, v této katastrofální válečné situaci pro ukrajinsky národ. Jsme hrdí na našeho premiéra za odvážnou návštěvu válečné fronty. Věřme že  nás všechny čeká jen nenáročné uskromnění v porovnání s hrůzou, kterou si prochází Ukrajinci a o které neměli před třemi týdny ani tušení. Věřme, ze boj s tyranem  i s naši pomocí Ukrajina vybojuje i pro nás. Radní města Řevnice Vytvořeno 17.3.2022 11:36:07 | přečteno 876x | petra.karesova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Přívětivě komunikující město Řevnice

EU
load