ENDE

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
ZŠ Řevnice

ZŠ Řevnice

Vyhledávání

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko

podbdsko destinačka logo

Brdy a Podbrdsko je turistická destinace, kterou najdete doslova za hranicemi našeho hlavního města.


Článek o destinaci, tipy a fotografie 


Turistická oblast Brdy a Podbrdsko

Úvodní foto: https://photos.google.com/share/AF1QipOOckD0rjynOM-YujtScjwV2C6Ba-0ChLsHxke84hV_a1QeJ_PDuXnpSz33C60hfw/photo/AF1QipNZ0gsZrD1lcuJxziCXG9cBsYaX4xdQY-XlcaOm?key=NlA0RXZsUUVCUnRPdnc2OWFRMkQ0OHpTaHNyUUlR

Nedotčená příroda kousek za Prahou

Brdy a Podbrdsko je turistická destinace, kterou najdete doslova za hranicemi našeho hlavního města. U Zbraslavi opustíte Prahu, a ještě pod dohledem vysílače na Cukráku se před vámi začnou otevírat brdské lesy, přesněji lesnaté pohoří Hřebeny.

To už se ocitnete u našeho městečka Řevnice, které je skutečnou (severní) branou do Brd. Lesy se tu otevírají ve všech směrech. Severním směrem najdete Český Kras se slavným Karlštejnem, směrem na jih a jihozápad samotné Brdy.

Foto: https://photos.google.com/share/AF1QipOhNvrdtckAZ-qtliiqOKqUdjP3ABrrnfNQBSy9GbrrT3fPd_JjlUSIUO3oaIWErA/photo/AF1QipOUzHjOOvMLcpHltCUqBEmBqkFbuP4cvDYWPHE6?key=YzlHNFFOeFJBeElvZEZDRXpTSjJRbEZCbUZzS1lR

Popisek fotky: Vyhlídka Hladká skála u Černošic s výhledem na řeku Berounku

Rozlehlé lesy, neporušená příroda a vše, co k tomu patří, to jsou vyhledávané benefity Brd. Centrální část území naší destinace tvoří CHKO Brdy a do konce roku 2015 zde byl vojenský újezd. Ten byl veřejnosti nepřístupný, což po dobu více než 60 let přispělo k udržení nedotčeného přírodního rázu krajiny.

Unikátní příroda, nekonečné lesy, ale i venkovská krajina s viditelnými stopami minulost a řadou drobných památek, to jsou přesně ty důvody, proč nazýváme Brdy a Podbrdsko krajina samoty a ticha.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/blog/clanek/jak-zni-krajina-samoty-a-ticha

Do Řevnic z Prahy vlakem za půl hodiny

Nejlepší na tom je, že do Řevnic můžete přijet vlakem. Cesta z pražského hlavního nádraží trvá přibližně 35 minut. Vlaky přitom jezdí ve špičce každých deset minut.

Brdy jsou tak jako stvořené pro jednodenní výlety a víkendové pobyty. Stejně tak jsme oblíbenou destinací pro školy. Žáci a studenti tu mají stále co obdivovat. Školy v přírodě jsou také vyhledávanou možností.

Výlety na kolech v Brdech

Pokud pojedete vlakem, nezapomeňte s sebou vzít samozřejmě kolo. Brdy a Podbrdsko jsou rájem cyklistů.

A když říkáme rájem, tak to myslíme doopravdy. U nás si totiž přijde na své každý. Pokud jste vášniví cyklisté a rádi zdoláváte náročnější terén, budete to u nás milovat. Pokud si ale chcete udělat výlet na kolách s dětmi, i pro vás budeme mít v nabídce nepřeberné množství výletů.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/cyklotrasy

Foto: https://photos.google.com/share/AF1QipNN6rTX57i-CoFXj9AmtYO-Fm3u21WsWztX54KQFE7YBvQ5XwHD1Ogufn7oslcFEw/photo/AF1QipNtOmF_OqWvJTYD4AZ0K4Y5cR-aohzWvgPYUrOX?key=UUMzMzJHQUpUR09CWWFuZXZrNlctMU9tb3RTdGZR

Popisek fotky: Dopadová plocha Jordán v srdci CHKO Brdy

Pokud přijedete přímo k nám do Řevnic, pak pro vás máme naplánovaný výlet kolem Berounky. Řevnice jsou cyklostezkami protkané, takže odsud se můžete vydat do všech směrů.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/cyklotrasy-maly-okruh-kolem-berounky

Rodiny s dětmi si u nás přijdou na své

Brdy a Podbrdsko jsou otevřené rodinám s dětmi. Můžete si udělat výlet do přírody s dětmi z Prahy nebo Plzně. Ať už to vezmete z kterékoli strany, vždycky najdete něco zajímavého a zábavného. Nudit se tu nebudete.

Najdete tu zámky i zříceniny hradů, ale i zajímavá muzea. Zvídavé hlavičky nezapomeňte vzít do Hornického muzea v Příbrami, kde mohou mimo jiné vyzkoušet hornický vláček nebo obří skluzavku.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/hrady-zamky-a-zriceniny

https://www.brdyapodbrdsko.cz/muzea-galerie-a-pamatniky

https://www.brdyapodbrdsko.cz/hornicke-muzeum

Pokud přijedete s dětmi do Řevnic, tak se můžete vydat po pohádkové stezce brdského lesního pána Fabiána.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/turisticke-trasy-fabianova-naucna-stezka

Stopy minulosti a vojenská historie

Život v Brdech a Podbrdsku formovala po staletí příroda a nepříliš laskavé životní podmínky. Hluboké lesy a hornatá krajina nenabízela příliš možností k obživě. Od středověku se tu rozvíjela řemesla vázaná na les a těžbu dřeva. Díky nalezištím rud se v pozdějších epochách dařilo hutnictví. To vyžadovalo uhlí, které místní uhlíři vyráběly v tzv. milířích pálením dřeva. Jak už správně tušíte, v Brdech se po staletí rozvíjelo také havířské řemeslo. Zejména Příbramsko patřilo dolům a havířům.

Foto: https://photos.google.com/share/AF1QipOZoMRsXdO4xyJ0WgqLMrwAO7qwVAmepZkmkAhraKTTi5Dq7n7N_PU5MIXSHs1mlA/photo/AF1QipPPE76fuZJRezz0lNNmth4gM-nOhv3Y5_JjgXMB?key=Nklfa2hGeDZici1yUGVtVzZfUnVhV21fZ1VEVkFB

Popisek fotky: Hornické muzeum v Příbrami

Historie Brdy je svázaná s působením armády. V naší novodobé historii zde byl vojenský výcvikový prostor, najdete tu památník Vojna, který přibližuje život vězňů v komunistickém lágru, ale i několik památníků obětem války nebo unikátní Muzeum na demarkační linii s desítkami vojenských exponátů a bojových vozidel. Vojenské a další technické památky tvoří jedinečné bohatství Brd a Podbrdska.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/technicke-a-vojenske-pamatky

Letní radovánky i zimní turistika

Opravdu se dá najít pár kilometrů za Prahou po celý rok ráj pro turisty? My jsme o tom přesvědčeni a rozhodně vám můžeme slíbit, že budete mít co objevovat.

Pokud se k nám vydáte v teplejších měsících, můžete relaxovat v přírodě, navštívit zdejší malebná městečka, ale třeba se i v létě vykoupat.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/koupaliste-a-bazeny

Do Brd se můžete vypravit samozřejmě i v zimě. Zimní krajina Brd a Podbrdska má své příznivce. Nespočet výhledů do zimní ztichlé krajiny se vám zapíše hluboko do srdce.

Foto: https://photos.google.com/share/AF1QipNRYWo6S4hQKHbun-iKcjqv_2oEPmh85yZnHWijwH3YrRzWqGHZNFxiLPI4NN75aw/photo/AF1QipOdWvXJy66iasIn8MtcOtXTdQlwhJzJykSofQZg?key=a3Z4UElTYW5HY09lREJfWVA0WFpkQTVaZWJiM29R

Popisek fotky: Zimní Hřebeny, Fabiánovo lože

Pokud trávíte svou dovolenou rádi aktivně, pak přibalte lyže. V Brdech najdete kilometry značených běžkařských stop, které čekají na vaše rozběhnutí.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/bezky-v-brdech

V čem jsou unikátní Řevnice?

Řevnice jsou malé město svou velikostí, nikoli však významem a duchem. Po celý rok se u nás konají kulturní a společenské akce. Namátkou Pivní festival, Porta, gastrofest nebo Lesní slavnosti divadla v našem jedinečném lesním divadle.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/kalendar-akci

Pokud si k nám uděláte výlet, nezapomeňte navštívit některou z našich úžasných restaurací a kaváren. Doporučujeme gurmánské zážitky v restauraci Corso, hipsterskou kavárnu Modrý domeček nebo pivovar v budově nádraží. Pro děti tu máme dokonce velkou hernu Domeček.

https://www.brdyapodbrdsko.cz/ubytovani-a-stravovani

Řevnice jsou vyhledávanou destinací vodáků. Řeka Berounka se tu rozlévá do šířky a vy se můžete při splavnění kochat okolní přírodou, ale třeba i nahodit udici a ulovit si čerstvou rybu.

Těšíme se na návštěvu!

Více informací o Turistické oblasti Brdy a Podbrdsko najdete na webu www.brdyapodbrdsko.cz.Navigace

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko

 
 
 
load