ENDE

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
ZŠ Řevnice

ZŠ Řevnice

Vyhledávání

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Změny v organizaci ukládání tříděného odpadu

1085

Postupně přemisťujeme kontejnery z prostranství za COOPem na nová místa, abychom občanům umožnili odkládat tříděný odpad v dochozí vzdálenosti. Celkový počet kontejnerů zůstane zachován. Mapku s vyznačenými místy kam lze ukládat tříděný odpad naleznete níže pod článkem. 

Hnízdo kontejnerů na tříděný odpad za obchodním domem COOP přerostlo v poslední době v neplánovaný sběrný dvůr bez možnosti zavedení otvírací doby a soustavné kontroly. Bylo tam sice vybudováno veřejné osvětlení, instalovány fotopasti, probíhají kontroly městské policie, ale stále narážíme na to, že díky snadnému přístupu a relativnímu ústraní sem načerno a ve velkém odkládají odpady občané ze sousedních obcí a také podnikatelé. Městu tak narůstají náklady na jejich odstranění a likvidaci.

Vytipovali jsme proto téměř dvacítku malých sběrných míst, kam bychom mohli umístit vždy jen několik barevných kontejnerů (především na plasty a papír, ve vhodných případech i na sklo). Rádi bychom řevnickým občanům přiblížili možnost odložit tříděný odpad v dochozí vzdálenosti od místa, kde bydlí, a zároveň znesnadnili odkládání odpadu na území našeho města obyvatelům okolních obcí při průjezdu Řevnicemi. V nejbližších týdnech  chceme postupně přemisťovat kontejnery z prostranství za Coopem na nová místa. Jejich mapka bude zveřejněna v RUCHu a na webu města. Celkový počet kontejnerů zůstane zachovaný.

Na vyčištěném prostranství za obchodním domem COOP nabídneme nová parkovací místa, kterých je v Řevnicích nedostatek. 

Stále také narážíme na to, že občané po Řevnicích vedle barevných kontejnerů odkládají různé nepotřebné věci z domácností, tzv. objemný odpad. Správné místo pro jeho uložení je na řevnickém sběrném dvoře v areálu EKOS (za hřbitovem, směrem na Halouny odbočit vlevo). Služba je do objemu 500 kg na rok a osobu s trvalým pobytem v Řevnicích poskytována zdarma.

Na sběrném dvoře je také možné zdarma odkládat bioodpad, starý textil nebo větší elektrické spotřebiče, které dosloužily: ledničky, pračky, počítače, televize a další.

Děkujeme všem, kteří se snaží pravidla pro odkládání odpadu dodržovat a prosíme o ukázněnost všechny, kteří tak z jakýchkoliv důvodů dosud nečinili. Náklady spojené s úklidem sběrných míst nakonec zaplatíme všichni. Navíc odklízení nevhodně odloženého odpadu neúměrně časově zatěžuje pracovníky technických služeb, jejichž nasazení pak chybí jinde.

Mapka sběrných míst - zde 

Vytvořeno 5.2.2018 16:07:50 | přečteno 1825x | petra.karesova
 
 
load