ENDE

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
ZŠ Řevnice

ZŠ Řevnice

Vyhledávání

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Významné ocenění

Prestižní ocenění  Architekt obci roku 2022 bylo uděleno na slavnostním večeru dne 21.9.2022 naší městské architektce Darie Balejové a městu Řevnice. Ocenění uděluje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí, Česká komora architektů, Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR a časopis Moderní obec.  Z vybrané finálové dvojice České Budějovice a Řevnice se porota nakonec  přiklonila k našemu městu a ocenila dlouholetou spolupráci samosprávy s architektem  při rozvoji svěřeného území  a zejména při úpravách  veřejných prostranství. Porota ocenila, že i menší obec  může mít svého městského architekta, který svou prací přispěje  ke zvýšení architektonické a estetické kvality obytného prostředí sídla. Podle poroty příklady řešení ze Řevnic  ukazují civilní přístup ke svěřeným úkolům, který odpovídá velikosti sídla, problematice  území a citu pro dané prostředí.  Dalším kladem je i potřebná propagace oboru a osvěta v místním tisku, spolupráce s veřejností, s dětmi ze základní školy v území  i se studenty vysokých škol. Ocenění bylo uděleno nejen za dlouhodobý přínos architekta  pro rozvoj sídla, ale zejména za samotné  rozhodnutí samosprávy ustanovit osobu architekta jako garanta a konzultanta  rozvoje území , který překlenuje více volebních období a zaručuje kontinuitu při rozhodování a podobě území.


architektonická obec 2022 obr, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 22.9.2022 11:40:50 | přečteno 369x | petra.karesova
 
 
load