ENDE

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
ZŠ Řevnice

ZŠ Řevnice

Vyhledávání

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Prohlášení k zápisům do prvních tříd Základní školy Řevnice, Školní 600, 252 30

Znak města

S ohledem na informace, které se aktuálně šíří mezi rodičovskou veřejností vydáváme toto společné prohlášení:
V ZŠ Řevnice se, v souladu s platnými právními předpisy, uskutečnil 7. 4. 2022 zápis do prvních tříd, jehož náhradní termín je vypsán na 21. 4. 2022. Do těchto termínů zápisu jsou přihlášeni pouze žadatelé s trvalým pobytem v ČR a jejich přijímání se řídí platnými právními předpisy a Směrnicí ředitele školy vydanou dne 22. 2. 2022 pod č.j. ZŠŘev/Ře/2022/31 „Kritéria přijetí do 1. ročníku pro školní rok 2022/2023“, jejíž znění je k dispozici na webových stránkách školy.

Pro přijímání cizinců je na základě zákona Lex Ukrajina školství (zákon č. 67/2022 Sb.) stanoven institut „zvláštního zápisu“ s termínem uskutečnění v době od 1. 6. do 15. 7. 2022. Přesný termín tohoto zápisu zatím nebyl ředitelem školy určen. Správní řízení o přijetí ke vzdělávání se tedy uskuteční až po takto proběhlém „zvláštním zápisu“ a počet případně přijatých žáků bude stanoven do počtu určeného mimořádným navýšením kapacity školy a bude se týkat pouze žáků - cizinců.

Případné navyšování kapacity školy v souladu se zákonem Lex Ukrajina školství je v tuto chvíli platné pouze na dobu platnosti tohoto zákona (do 31. 3. 2023), podléhá zkrácenému schvalovacímu procesu a je možné jej uskutečnit pouze v případě, že škola má skutečné kapacitní možnosti pro přijetí žáků.

V případě, že v souvislosti s probíhajícím zápisem a přijímáním žáků máte nějaké dotazy, neváhejte kontaktovat vedení ZŠ Řevnice.

V Řevnicích 8. 4. 2022

 Ing. Tomáš Smrčka v.r.  Mgr. Tomáš Řezníček v.r.

 starosta města Řevnice  ředitel ZŠ ŘevniceVytvořeno 8.4.2022 11:40:30 | přečteno 789x | petra.karesova
 
 
load