ENDE

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
ZŠ Řevnice

ZŠ Řevnice

Vyhledávání

Město Řevnice

Oficiální stránky města Řevnice
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Poděkování radních města Řevnice a aktuální informace související s pobytem uprchlíků z Ukrajiny

vlajka ukrajina

V současné době je v Řevnicích již ubytováno podle městu dostupných informaci přes 80 obyvatel Ukrajiny v bytových jednotkách, domech či ubytovacích kapacitách a dalších 40 ukrajinských obyvatel  je v kempu za vodou. Platí, že většina z nich jsou děti a ženy. V případě, ze jste tak ještě neudělali a ubytováváte ukrajinské uprchlíky, prosím tuto informaci zašlete na starosta@revnice.CZ. Údaje jsou potřebné pro plánování předškolních a  školních aktivit a další potřebnou pomoc, nabídce pracovního uplatnění apod.  Velmi děkujeme všem, kteří jste pomohli s ubytováním. Město iniciovalo kurzy češtiny, kterých se aktuálně účastní 27 dětí a 36 dospělých. Děkujeme Základní škole za prostory i paní učitelky!  Děkujeme základní umělecké škole a všem dobrovolníkům za organizaci materiální sbírky i informační aktivitu (web, plakáty apod.). Aby mohly ukrajinské maminky do zaměstnání, vytváříme dětskou skupinu, která by měla fungovat již příští týden a je určena pro děti od 3 do 6 let. Skupina by měla fungovat díky podpoře Sport clubu v prostorech tenisové klubovny Za vodou. Skupinu povedou dvě ukrajinské maminky. Snažíme s i začleňovat Ukrajince do míst potřebných v Řevnicích a blízkém okolí.  Inkluze školních dětí do tříd bude záviset na rozhodnutí ministerstva školství o překročení  kapacit škol. 
Jsme hrdí na spontánní pomoc našich spoluobčanů válečným uprchlíkům z Ukrajiny, která  je projevem lidskosti, v této katastrofální válečné situaci pro ukrajinsky národ. Jsme hrdí na našeho premiéra za odvážnou návštěvu válečné fronty. Věřme že  nás všechny čeká jen nenáročné uskromnění v porovnání s hrůzou, kterou si prochází Ukrajinci a o které neměli před třemi týdny ani tušení. Věřme, ze boj s tyranem  i s naši pomocí Ukrajina vybojuje i pro nás. Radní města Řevnice Vytvořeno 17.3.2022 11:36:07 | přečteno 812x | petra.karesova
 
 
load